Ludvig Braute
Forteller om sitt år som utvekslingsstudent i USA
Ett år har gått siden Ludvig reiste til USA som utvekslingsstudent gjennom Rotary sitt ungdomsutvekslings-program. Det har, i følge ham selv, vært et fantastisk år fyllt til randen av opplevelser, nye vennskap, positive erfaringer og minner for livet.
"Å reise på utveksling er det beste valget jeg noen gang har gjort" sier Ludvig, og forteller at han allerede savner livet i USA.
Samtidig har det å reise bort, lært ham å sette mer pris på det han allerede har her hjemme.
Vi hadde også besøk av Aurora Fiksdal Mouritsen. Hun har lyst å reise på utveksling, og ønsket å høre mer om Ludvig sine erfaringer. Reiselysten ble nok ikke mindre etter kveldens presentasjon.















21. mai 2026
Vårens vakreste eventyr
I kveld har vi vært på vårdugnad i sansehagen på Mariebo og Oppigarden.
19. mai 2026
Et uforglemmelig år
I kveld hadde vår utvekslingsstudent Michela foredag om sitt år i Norge.
28. april 2026
Helland Rør AS
I kveld har vi vært på bedriftsbesøk hos Helland Rør AS på Trohaugen i Tomrefjord.
21. april 2026
Besøk i moderne bolig- og næringsprosjekt på Strandtun
Vestnes rotary fikk et nært innblikk i det nye bolig- og næringsbygget Strandtun, da Jon-Birger Løvik viste frem moderne løsninger, smarte planløsninger og attraktive boliger med flott utsikt.