Krigsminner

Omvisning ved militæranlegget på Øverås

I kveld har vi hatt en spennende og lærerik vandring gjennom etterlevninger fra krigens dager, ved et av kystfortene som tyskerne bygget under 2. verdenskrig.

Vår kunnskapsrike og dyktige guide, Morten Øveraas fra Romsdalsmuseet, ledet oss rundt, over og gjennom Kvitberget ved Batterskiftet på Øverås. Her fikk vi et godt innblikk i hvordan og hvorfor anlegget var bygget opp, med kanonstillinger, kasserner, bunkerser og alt som hører til. 

Mange var forundret over størrelsen på anlegget, og takket være Morten fikk vi lære mye nytt om en viktig del av historien vår i løpet av en times tid ute i regnværet.








 
Bedriftsbesøk på Norli Vestnes

27. januar 2026

Bedriftsbesøk på Norli Vestnes

I kveld har vi vært på bedriftsbesøk på Norli Vestnes.

Bedriftsbesøk på Vestnes Båtservice A/S

20. januar 2026

Bedriftsbesøk på Vestnes Båtservice A/S

I kveld har vi vært

Sunnmøre Friluftsråd

13. januar 2026

Sunnmøre Friluftsråd

I kveld hadde vi besøk av Sunnmøre Friluftsråd

Presidentens møte

6. januar 2026

Presidentens møte

I kveld hadde vi presidentens møte

Juleavslutning på Noko Attåt

16. desember 2025

Juleavslutning på Noko Attåt

I kveld har vi hatt juleavslutning på Noko Attåt. Sølvi Skar tok imot oss og serverte nydelig glutenfri julebakst med gløgg og kaffe til. Utvekslingsstudenten vår, Michela fortalte om jul på Sardinia

Egoforedrag

9. desember 2025

Egoforedrag

I kveld hadde Anton Bjørnesen

En kveld med fokus på lokalt næringsliv og samarbeid

2. desember 2025

En kveld med fokus på lokalt næringsliv og samarbeid

Vestnes Rotary hadde i kveld gleden av å ønske Eva Langstein fra Vestnes Næringsforum velkommen som foredragsholder. Hun delte engasjerte og oppdaterte perspektiver på det lokale næringslivet, samt rollen Næringsforumet spiller i utviklingen av kommunen

Årsmøte 2025

25. november 2025

Årsmøte 2025

I kveld har vi hatt årsmøte i Vestnes Rotaryklubb.

Bedriftsbesøk hos Ray`s Custom Designs

18. november 2025

Bedriftsbesøk hos Ray`s Custom Designs

I kveld har vi besøkt Ray`Custom Designs

11. november 2025

Besøk av Emmanuel Senga: bygger visdom og fremtid i Uganda

På kveldens møte fikk Rotarymedlemmer et sterkt og inspirerende innblikk i arbeidet med prosjektet Build wisdom in Uganda. Emmanuel Senga delte historien og sitt engasjement for å gi foreldreløse barn et verdig liv.